Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají. Zjistěte o mně více.

MioWeb 3.0 pro váš úchvatný web. Po všech stránkách

Snad už brzy nás čeká velká událost. Svůj web si budete moci vytvořit s ještě větší jednoduchostí, elegancí a za kratší dobu, než kdy dříve. S ještě lépe propracovaným prostředím, než na které jste dosud byli zvyklí.

Mioweb 3.0 bude, jak si troufám říci, doslova revoluce v tvorbě webových stránek. Prostě to nejlepší, co dnes můžete pro svůj web mít, na jednom místě. Osobně jsem z nového Miowebu totálně nadšený.

Mám to štěstí, že patřím do skupiny testerů, tak že mám i tu možnost osahat si jeho nové funkce a samozřejmě vám něco z toho, na co se můžete těšit, také ukázat.

Audio verze

Přepracovaný způsob ovládání

To co dříve bylo jednoduché a zvládli jste to udělat během několika minut, dnes zvládnete jedním kliknutím.

Prvky vizuálního editoru už nehledejte pod tlačítky jako Přidat řádek nebo Přidat element. Všechno je teď rovnou v levém panelu.

Řádky se mění na bloky

S pomocí bloků můžete svou stránku rozkouskovat tak, aby v ní umístěný obsah byl přehledný. Pak už jen stačí najít požadovaný element a tažením ho přetáhnout do stránky. Tam kam potřebujete.

Možná si teď říkáte, co jsou to ty bloky. Je to jedna z mnoha změn. Blokům se dříve říkalo řádky. A protože to pro řadu lidí bylo matoucí, řádky se prostě přejmenovaly na bloky.

Bloky v novém Miowebu přináší kromě nového názvu i nové funkce. Představte si, že potřebujete na pozadí bloku přidat video. Jde to a dokonce rovnou z YouTube.

Obrázky na pozadí zase nabízí novou možnost zarovnání. Stačí zaměřit to, co chcete, aby se na pozadí zobrazovalo. A je to.

Říká vám něco Parallax efekt? Obrázek na pozadí se roluje pomaleji než zbytek stránky v jejím popředí. Vytváří to prostorový efekt, který je jednoduše skvělý.

Nebo můžete chtít svůj web jednoduše oživit. Vodorovné přechody mezi bloky jsou někdy nuda. Co to změnit třeba takhle.

Velmi příjemnou změnou u bloků jsou i rozšířené možnosti práce s odsazením nebo zarovnáním. Chcete obsah přes celou šířku stránky? Nebo nastavit větší odsazení nahoře a dole? Nebo potřebujete obsah bloku zarovnat nahoru, na střed nebo dolu. Tohle všechno je možné a je toho ještě více.

Vylepšená práce s elementy

Tohle je fakt bomba. Chcete někde na stránce přepsat text. Dříve jste museli kliknout na ikonku editace, text upravit a uložit. Teď jste na něco zapomněli a celé kolečko úprav jste museli dělat znovu. V Miowebu 3.0 na text prostě kliknete a rovnou ho upravujete přímo na stránce. Jako ve Wordu.

Když potřebujete upravit odsazení, mrknete do levého panelu a uděláte to. Všechny změny vidíte live na své stránce. To ušetří hromadu času.

Najdete tady elementy, na které jste zvyklí z Miowebu 2.0. Ale i u nich můžete narazit na skvělé novinky. Třeba element Obrázek s textem dokáže textový blok efektně posunout před obrázek, což tvoří jakýsi prostorový efekt. Vypadá to báječně.

I taková drobnost, jako je zobrazení datumu u obrázku ve výpisu kalendáře akcí, přijde vhod.

A teď se držte. Pamatujete, jak obtížné bylo sladit obrázek tak, aby na stránce vypadal dobře a byl rozměrově sladěný s odstavcem textu? Otravnému ořezávání obrázků před jejich nahráním na web je konec. Elementy jako třeba Obrázek teď nabízí několik poměrů stran. Stačí si jen vybrat a z obrázku zaměřit to nejdůležitější.

Podpora mobilních zařízení

Mobilní zobrazení podporuje už i současný MioWeb 2.0. Nový Mioweb jde ale o dalších deset kroků dál. Je libo se podívat, jak bude web vypadat na tabletu? Nebo na mobilu?

V nastavení bloků i elementů teď najdete možnost individuálních úprav právě pro mobilní zařízení. Pokud cokoliv v mobilní verzi nevypadá dobře a potřebujete to udělat jinak, prostě to uděláte. V nastavení jen Miowebu řeknete, co chcete, aby zobrazoval jen v počítači, nebo naopak jen na mobilu. Díky tomu může stránka klidně vypadat jinak v počítači, jinak na tabletu a jinak v mobilu. Ale to už jdeme trochu do extrému.

Kampaně, členské sekce a klub

Nebudete ochuzeni ani o přepracované kampaně, které nastavíte s ještě větší parádou. Členská sekce se pak dočká dokonce zásadních změn a těšit se můžete i na funkce pro klub. To ale vydá na další článek, tak že na ukázku nových členských sekcí a klubu se můžete ještě těšit.

Závěrečné shrnutí

Když jsem MioWeb 3.0 uviděl poprvé, byl to pro mě velký WAU moment. Nemohl jsem se dočkat, až si ho budu moci sám vyzkoušet. Současná verze 2.0 dává běžným uživatelům jednu zásadní ingredienci – jednoduchost, díky které jsou schopni si web poskládat sami i bez znalosti práce s grafikou nebo programování.

MioWeb 3.0 přidává další ingredienci – radost. S MioWebem 3.0 bude tvorba webových stránek pro každého nejen jednoduchá, ale bude vyvolávat pocit radosti. Radosti z toho, jak jednoduché může být objevit pro své podnikání nový potenciál právě díky vlastnímu webu.

Pokud zrovna teď přemýšlíte o novém webu a nechcete na to být sami, ozvěte se nám. Rádi vám s ním pomůžeme. A kdo ví, možná budete mezi prvními šťastnými, komu web pojede na zbrusu novém MioWebu 3.0 🙂

Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají.

Odebírejte novinky

Klikněte na tlačítko a vložte svůj e-mail. Jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.