Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají. Zjistěte o mně více.
Zabezpečení se v dnešní době řeší v mnoha oblastech a jinak tomu není ani u webových stránek. V době moderních redakčních systémů, které umožňují tvořit opravdu efektní, funkční a propracované weby, se totiž stále častěji setkáváme s nejrůznějšími druhy útoků směřujících právě na tuto oblast. Pokud i Vy máte své webové stránky, e-shop nebo třeba blog, a nebo se na jejich tvorbu teprve chystáte, určitě jejich zabezpečení nepodceňujte.
V dnešním článku se s Vámi podělím o několik tipů pro zajištění vyšší bezpečnosti Vašeho webu, e-shopu nebo blogu pracujícím pod redakčním systémem WordPress.
Stejně jako v případě uživatelského jména si dejte pozor i na heslo. Vyvarujte se používání hesel jako jsou například 123, 123456, heslo, pass, password, admin, qwertzuiop, novak apod. Pro heslo nepoužívejte ani obecná slova, jména a názvy, které se vyskytují na Vašem webu. I v takovém případě mohou roboti heslo odhalit testováním kombinací textů, které na webu používáte. Nastavte si proto heslo takové, které bude složeno ze znaků (malých i velkých), číslic a ideálně také speciálních znaků (*&+;! …). Čas od času je také dobré heslo změnit.
Soubor wp-config.php obsahuje důležité informace jako jsou název databáze, název serveru, na kterém je provozována, přihlašovací údaje a další. Standardně se nachází v instalačním adresáři redakčního systému WordPress na FTP serveru. Ten je přitom pojmenován například jako www. Pro zvýšení zabezpečení můžete soubor wp-config.php přesunout o úroveň výše, tedy ho vyjmout z adresáře www. Bude pak na stejné úrovni jako instalační adresář www WordPressu.
define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);
define(‘FORCE_SSL_LOGIN’, true); define(‘FORCE_SSL_ADMIN’, true);
V tomto článku jsem se několikrát zmínil o provádění zálohy. Tu lze provést hned několika způsoby. Příště Vám ukážu řešení, které je jednoduché, rychlé a elegantní.
Na závěr chci přidat ještě jedno malé upozornění. Pokud si s některým z uvedených tipů nebudete vědět rady, raději se zeptejte. Můžete mi napsat dotaz do komentářů, nebo e-mailem na lukas@uuw.webacademyclub.cz, moc rád Vám pomohu. Tento článek je informačním produktem a za případné úspěchy či neúspěchy z jeho informací plynoucí nenese autor žádnou odpovědnost.
A to je pro dnešek už opravdu vše, budu se na Vás těšit zase příště 🙂
Odebírejte novinky
Klikněte na tlačítko a vložte svůj e-mail. Jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.