Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají. Zjistěte o mně více.

Jak nainstalovat WordPress na pár kliků

Jak nainstalovat WordPress na pár kliků

Pokud jste stejně jako ostatní četli mé předchozí články a postupovali krok za krokem podle nich, máte už dnes nejspíš připraveno všechno pro to, abyste se mohli pustit do instalace redakčního systému. Díky redakčnímu systému budete mít konečně na svém webu nástroj, díky kterému budete moct jednoduše publikovat svůj obsah. A o jakém redakčním systému to tady mluvím? Přece o WordPressu.

Jen ještě doplním, že redakčních systémů existuje samozřejmě celá řada a více jsem o nich psal v tomto článku. Osobně jsem jich také pár vyzkoušel. Díky své praxi ale mohu říct, že nejlépe se mi pracuje právě s WordPressem. Je nejoblíbenějším po celém světě, nabízí skvělé možnosti využití a jeho obsluha není tak složitá, jako u některých jeho kolegů. A bude s vámi samozřejmě mluvit česky 🙂

Tak že pokud máte všechno připraveno podle předchozích článků, můžete se pustit do instalace WordPressu. Hned vám řeknu jak na to.

Co už byste měli mít?

Jak nainstalovat WordPress

Pokud jste si doménu a webhosting zaregistrovali stejně jako já u Wedosu, je postup velice jednoduchý a má opravdu jen pár kroků. Nebojte se, žádné ruční kopírování dat na FTP nebo zásah do konfiguračních souborů WordPressu dnes nebude potřeba.

Přihlaste se ke svému Wedos účtu a přejděte do Zákaznické administrace. V té zvolte záložku webhosting a následně klikněte na název svého webhostingu. V menu po levé straně, se kterým jste se už setkali třeba při zakládání e-mailové schránky, klikněte na tlačítko Instalátor aplikací.

Teď už si stačí jen vybrat, jakou aplikaci chcete nainstalovat. Zvolte tedy WordPress.  Na další stránce kromě informací o aplikaci můžete také nastavit verzi WordPressu, případně ho instalovat na tzv. subdoménu. V našem případě ale ponecháme výchozí nastavení a můžete tak rovnou kliknout na Vytvořit instalaci.

Teď už stačí jenom vydržet několik minut, než se vše automaticky zpracuje. Jakmile bude WordPress připraven, budete opět informováni prostřednictvím e-mailu. V tomto e-mailu najdete přístupové údaje včetně přístupů k databázi, které budete za okamžik potřebovat.

S chutí do toho a půl je hotovo. Právě teď je ten správný čas zadat do prohlížeče znovu adresu vaší domény (např. www.stranky-online.cz). Namísto informace o aktivním webhostingu by se měl zobrazit průvodce instalací redakčního systému WordPress.

Klikněte na tlačítko Pokračovat a do zobrazeného formuláře vložte údaje pro přístup k databázi, které jste před chvíli dostali e-mailem. Zadané informace potvrďte tlačítkem Potvrdit. Samotnou instalaci pak zahájíte tlačítkem Instalovat.

V tuto chvíli by na vaší obrazovce mělo svítit uvítací okno redakčního systému WordPress. Vyplňte v něm  název svého webu, vymyslete si jméno uživatele, pod kterým se budete následně do systému přihlašovat, důkladně si opište vygenerované heslo (nebo zvolte vlastní) a vyplňte e-mailovou adresu, která se použije v případě ztráty a obnovy hesla.

Hotovo. Můžete kliknout na tlačítko Instalovat WordPress.

1…, 2…., 3…. a ve svém prohlížeči byste měli vidět informaci o tom, že je vše připraveno.

Klikněte zde na tlačítko Přihlásit se, zadejte své přihlašovací jméno, heslo a znovu klikněte na Přihlásit se.

Vítejte ve WordPressu. Jak jednoduché, že ano?

Příště mrkneme na to, jak WordPress funguje a jak se v něm prostě neztratit.

Pokud už nechcete přijít o žádný nový článek, vložte vpravo nahoře svůj mail a kdykoliv se tu objeví nový článek, dám vám o tom hned vědět.

Děkuji že čtete moje články. Nebuďte jako ostatní, začněte dělat na webu, který vám bude jednou vydělávat.

Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají.

Odebírejte novinky

Klikněte na tlačítko a vložte svůj e-mail. Jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.