O mně

„Začínal jsem sám. Dnes je nás v týmu téměř 20.“  Lukáš K.

Můj příběh

Jak se z koníčku, kterému jsem se věnoval od základní školy, stala “hra” na plný úvazek.

Už jako malý kluk jsem snil o tom, že jednou budu pánem svého času a budu vést svou vlastní firmu. Tehdy mě ani nenapadlo, v jakém oboru to bude. Věděl jsem jen to, že to bude. A za svým snem jsem si šel.

Byl jsem prostě trochu jiný. Popravdě jsem nikdy nesnil o tom, že bych vystudoval prestižní školu a díky tomu nastoupil do některé z firem na dobře placené místo. Rady typu „uč se, protože střední a pak vysoká jsou branami na cestě k bohatství“ mě nechávaly chladným. Chtěl jsem si dělat, co mě bude bavit.

Od základní školy jsem si hrál s webovými stránkami. Vzpomínám si, jakou jsem měl radost, když mé první stránky vytvořené ve Wordu, svítily na internetu. Byl to můj koníček a nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že bych se tím mohl živit.

Na střední jsem studoval IT obor a měl ze mě být programátor. Práce s počítači, sítěmi a vším okolo mi šla. Prostě jsem na to asi měl talent. Říkal jsem si, že jakmile střední dodělám, na vysokou nepůjdu. Budu se IT věnovat naplno.

A to se také stalo. Přestože maturita dopadla po všech stránkách na výbornou a všichni počítali s tím, že půjdu na vysokou, nešel jsem. Nastoupil jsem na centrálu softwarové společnosti Stormware s.r.o., která vyvíjí jeden z nejoblíbenějších účetních systémů v Česku a na Slovensku s názvem Pohoda. Na pozici servisního technika. Byl to můj sen. Každodenní styk s IT. Přesně to, co jsem studoval. Paráda.

Možná se ptáte, jak to bylo dál s těmi weby. Pořád jsem je tvořil, pro sebe i své známé, ale jen jako hobby. Někdo po práci sedl na motorku a vyrazil na výlet, někdo zašel na jedno. Já jsem sedl k počítači a hrál si s webovkama.

Po osmi letech jsem se rozhodl opustit svět jistot, opustit své zaměstnání a začít podnikat naplno. V jakém oboru? IT přeci. Servis počítačů, mobilních telefonů, tabletů, počítačové sítě a všechno, co s tím souvisí.

Vytvořil jsem si webové stránky, kde jsem prezentoval všechny své služby. Až na tvorbu webů. Tohle nebyla práce. Byl to koníček a dělal jsem to pro radost. Neměl jsem v plánu se tím živit.

Tak že jsem měl web, na něm jsem napsal, co všechno dělám a pověsil jsem ho na internet. Byl by v tom čert, aby se přes noc nezačaly hrnout nové zakázky. Pracoval jsem a dělal, co jsem uměl. Podnikání se dařilo, ale šlo to pomalu. Rozhodně jsem díky webu nezačal přes noc vydělávat statisíce. Ze začátku jsem si nevydělal dokonce ani třetinu toho, co v zaměstnání, které jsem opustil. Ale nikdy jsem to nevzdal. Dokonce jsem o tom ani nepřemýšlel.

Začal jsem naopak přemýšlet, jak to udělat, aby na můj web přišlo více potenciálních zákazníků. A tak jsem začal studovat marketing a strategie úspěšného online podnikání. Nebylo to snadné a trvalo to dlouho, ale pro svůj obor jsem to potřeboval. Navíc to souviselo s tvorbou webů a neskutečně mě to bavilo. Vzpomínám na ty rána, kdy jsem sledoval různé online kurzy a videa, na ty večery, kdy jsem sledoval marketingové přednášky místo filmů a s pizzou v jedné a tužkou v druhé ruce s nadšením doslova hltal všechny ty informace.

Pak přišel obrovský zlom. Proč bych kromě IT nemohl tvořit weby pro další podnikatele, kteří řeší podobné potíže jako já, potřebují web a online marketing. Byl to můj koníček, tak že proč ne. Nabídka služeb na mém webu se rozšířila. Chtěl jsem dělat úplně všechno.

V tvorbě webů a marketingu jsem se dál vzdělával. Postupem času do sebe všechno začalo zapadat. Všechno to úsilí, práce s webem, blog, marketing, sociální sítě, roztočilo všechna ta ozubená kolečka. Všechna ta energie se začala vracet a já byl šťastný, že jsem to hned na začátku nevzdal.

Dnes se snažím své klienty motivovat, aby si díky webu začali plnit své sny. Učím je, jak to dělat, aby jejich web nebyl jen vizitkou s přehledem služeb nebo produktů, které prodávají. Předávám jim know how, které jsem se sám učil několik let. Snažím se je motivovat k tomu, aby to nevzdali hned na začátku. Protože tady se podle mě láme chleba a podnikatelé se dělí na ty úspěšné a neúspěšné.

Timeline

 • Narodil jsem se v roce 1988 v Dačicích. Díky mami!
 • „Podnikal“ jsem už v osmi letech. S kamarádem jsme u rybníka tajně prodávali párky v rohlíku a za vydělané peníze jsme si kupovali sladkosti.
 • Taky jsem pařil počítačové hry.
 • V patnácti přišel dost možná ten největší zlom v mém životě. U svého počítače jsem objevil knihu o 3D grafickém software Cinema 4D včetně programu na CD. Dal ji tam můj táta. Netuším, kde a jak k ní přišel. Nemohl tušit, co to je. A jako hra to nevypadalo. Ale mě to změnilo život. Tehdy jsem přestal s hraním her a místo toho se začal učit všechno, co počítače umí. 3D grafika mě opravdu bavila. Díky táto!
 • Střední jsem proklouzl doslova jako nůž máslem. Nebylo potřeba se učit. Všechno to tam prostě nějak bylo.
 • Předpokládalo se, že budu studovat prestižní školu, protože to je cesta k hojnosti. Zklamal jsem. Chtěl jsem dělat, co mě baví. A nikdy bych neměnil!
 • Začal jsem pracovat v přední české společnosti vyvíjející jeden z nejoblíbenějších ekonomických systémů Pohoda. Bylo to 8 krásných let. Škola praxí. To bylo ono. A spoustu nových přátelství, které jsou tu dodnes. Pohoda je moje srdcovka. Navždy.
 • Bylo to tady. Čas osamostatnit se, opustit svět jistot a začít si plnit svůj podnikatelský sen. Pár tisíc navíc na účtu a hurá do toho. Byl to risk. Ten nejlepší, který jsem kdy mohl udělat.
 • Ajťák, prodejce Pohody, technik na volné noze, obchodník, opravář počítačů, mobilů i tabletů, grafik, síťař, webdesigner, programátor, markeťák. Ferda mravenec by se mohl učit. Prostě jsem chtěl dělat všechno.
 • Došlo mi, že abych mohl dělat to co dělám pořádně, nemohu dělat všechno a pro všechny. Můj obor se zúžil. A to dost razantně. Všechno kromě webů šlo stranou.
 • Spojil jsem se s Danem, který dělá to samé, co já. Mám pocit, že někdy dokonce stejně myslíme. Krásné weby, marketing i online prodej pro své zákazníky spolu děláme dodnes. Každý máme svůj web, každý máme svou rodinu, jsme téměř z opačných konců republiky, ale přesto spolu tvoříme něco skvělého.
 • Žiju v malé obci Doupě na Vysočině. Lišky tu dávají dobrou noc. Všude kolem nádherná příroda. A moje kancelář na zádech. Není nic lepšího, než nemuset nikam dojíždět. Odjet kamkoliv a odsud v pohodě pracovat. Jsem za tuhle možnost neskutečně vděčný!

Příběh pokračuje i v letech 2019, 2020 a dále. Ale to se sem už nevejde. Pokud vás to ještě baví číst, pokračujte na další řádky níže ↓↓↓.

Lukáš kouká pod sebe
Lukáš vám ukazuje web

Věříte na vesmír? Já ano.

Byl rok 2016. Ani nevím jak, ale nějakým pro mě záhadným způsobem jsem tehdy objevil Mioweb. Viděl jsem pár videí a uchvátilo mě, jak jednoduché bylo postavit v něm web. Tohle musím vyzkoušet, říkal jsem si. Proč bych to dál dělal tak složitě jako dosud.

Začal jsem Mioweb podrobně zkoumat. Od hlavy až k patě. Všechny ty jeho vychytávky jsem musel vyzkoušet. Až jsem si všiml nabídky partnerské spolupráce. Napsal jsem e-mail do Miowebu a čekal, co se stane. Nestalo se nic. E-mail někde zapadl. Po měsíci jsem ho poslal znovu. Tentokrát odpověď přišla do druhého dne.

Dostal jsem kontakt na Dana Križáka. Byl to kluk stejný jako já. Dělal to samé co já. Jen to dělal jinak. V Miowebu. Náhoda byla, že zrovna během toho měsíce, kdy můj e-mail poslaný do Miowebu zapadl, k sobě Dan začal někoho hledat. Někoho, kdo mu pomůže s tvorbou webů. Nebo to nebyla náhoda?

Naše spolupráce začala prakticky okamžitě. Tvořili jsme web jeden za druhým. Neskutečně mě to bavilo. Měl jsem radost z toho, jak byli naši klienti nadšení.

V roce 2017 přišla možnost stát se členem týmu Miowebu. Že by další splněný sen? Dva roky jste se tam se mnou mohli potkat na podpoře. Měl jsem na starosti technické záležitosti ohledně provozu webů na Miowebu. Když se někde něco pokazilo, hned jsem věděl, kam mám sáhnout a který šroubek utáhnout.

Ale protože jsem od malička tvůrce, koncem roku 2019 jsem přešel do vedení oddělení marketingu.

2019, 2020

V roce 2019 přišel další obrovský zlom. Spolu s Danem Križákem jsme se rozhodli do svého týmu přijmou další šikovné a spolehlivé webmastery, kteří nám s tvorbou webů budou pomáhat. 2019 byl divoký rok. Plný změn. Ale to k tomu patří. Najednou jsme nebyli dva. Bylo nás 19.

Nejprve jsme vzali do party dalšího profíka - Honzu Tipmanna. A spolu jsme pak ladili systém, jak rozšířit celý tým. Za pár měsíců k nám přišlo 16 nových webmasterů.

Dnes jsme schopni krásný profi web vytvořit v krátké době.

No a aby toho nebylo málo, vymyslel jsem si, že budeme lidi také vzdělávat a předávat všechny naše zkušenosti. A tak jsem začal tvořit první vzdělávací programy. Nejdříve Web academy online, pak Web academy club. Pro mě osobně to byl velký test. A zároveň výzva. Myslel jsem si, že vlastní video rozhodně nikdy točit nebudu. A mýlil jsem se.

V roce 2020 (konkrétně v březnu) jsme spustili vzdělávací platformu Edutu. Na té už nedělám sám. Jsme v tom ve dvou s Honzou Tipmannem a do budoucna se chceme rozšířit o další profíky v oboru. Bude to jízda.

Někdo možná řekne, že dělat deset věcí nemá smysl, protože se to nedělá pořádně. Něco pravdy na tom bude. Ale když na to člověk není sám a ještě svou práci miluje, tak prostě není co řešit. Umíme udělat web, Web s úsměvem, web v Miowebu, k tomu Marketing s úsměvem a všechno vás naučíme v Edutu. A co bude dál, to ví jen ten nahoře.

Z celého srdce děkuji své nastávající ženě Denise, že mi stále trpí to celodenní vysedávání u počítače. A taky že se ještě nezbláznila, protože jsme spolu 24 hodin denně. A děkuji bohu, babičce (ona ví), vesmíru a všemu, co nade mnou drží ochrannou ruku a vede mě dál.

Lukáš stojí a čeká

Ještě dnes zdarma

Kurzy s úsměvem

Zjednodušte si život a digitalizujte své podnikání. Učíme (nejen) začínající podnikatele, jak využít potenciál digitálních technologií a jednoduše získávat nové obchodní příležitosti.

Napsali o mně

Reference Katarína Stefanovová
Recenze Pavla Fuková
Dobrý den, děkuji Vám za Vaše články, díky Vám jsem si našla odborníka na psaní článků na svůj web. I když mám za sebou kurzy jak psát články, není to moje silná stránka a tak to nechám raději na odborníkovi. Ještě jednou moc děkuji a přeji hezký den.
Vlaďka ZemanováObčerstvení Relax
Děkuji především za příjemný lidský přístup, za otevřenost ke všem mým podnětům a nápadům a také za spolehlivost. Doporučuji všem, kdo chtějí mít krásný, moderní a funkční web a při tom se zároveň naplno věnovat své práci a životu.
Tereza HanusováKoučka, lektorka
Ivona Neuwirtová
S Lukášem spolupracuji už dlouhou dobu. Pomohl mi s několika mými projekty a vždycky to byla perfektní spolupráce. Zejména bych pak ocenila to, že dodržuje domluvené termíny, není potřeba ho o něco uhánět, pracuje samostatně a ve spolupráci s ním mi vždycky odpadlo hodně starostí. Vřele doporučuji.
Ivona Neuwirtovákreativní textařka a copywriterka
Maximální spokojenost. Nový web mi ušetřil spoustu peněz, protože si ho můžu spravovat naprosto sama. Vypadá skvěle, je přehledný, moderní a splňuje to, co ke své práci potřebuji. Navíc v kombinaci se SmartEmailingem je to naprostá bomba. Doporučení zcela určitě ráda dám:)
Pavla Fukováprofesionální masérka
Spokojenost oproti wordpressu a jiným krabicovým řešením - Mioweb se dá opravdu přizpůsobit na míru, vypadá skoro jako naprogramovaný pro daného konkrétního klienta. Práce se systémem je poměrně jednoduchá, dá se zvládnout. Možná bychom ocenili nějaké předpřipravené šablony, někde v poradně nebo na blogu, ať uživatelé, kteří nemají ani základy UX, tvořili stránky, které dávají smysl. Komunikace někdy trvala déle, ale to samé přičítáme sobě, takže nemáme co vyčítat. Za tu cenu, si myslíme, že jde o skvělou službu.
Martina PojarováPečovatelské centrum Praha 7
Lukáš je můj anděl strážný, kterého jsem neustále bombardovala s tím, že nevím, jak na webu něco nastavit. To se ale díky Edutu.cz změnilo. S radostí mohu říci, že se dnes cítím jako „profík“, který ví jak na to a když nevím, tak během chvilky najdu odpověď ve videích, kde je vše perfektně ukázáno a příjemným slovem popsáno. Dnes už se nemusím při stavbě stránek trápit tím, jak to udělat a propadat dokola myšlenkám, že jsem na tyto technické věci úplně marná. Lukáš mi tímto otevřel oči, zvedl sebevědomí a ušetřil desítky hodin času a nervů.
Lenka BalkováTerapeutka
S Lukášem v oblastni tvorby webů spolupracuji již několik let a musím říct, že je to opravdový profesionál a vytváří super weby. Je vidět, že se v této oblasti vyzná a má co předávat. Proto doporučuji Edutu.cz, kde sdílí právě informace a vychytávky okolo tvorby webu, ale i z dalších oblastí marketingu a internetových aplikací. Sám z Edutu čerpám tipy a oceňuji, jak je vše jednoduše podáno a prezentováno.
Daniel KrižákTvůrce webů s úsměvem
Recenze Robert Vanya