Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají. Zjistěte o mně více.

Kde sehnat obrázky pro svůj web

Bez kvalitních a hezkých obrázků se dnes už téměř žádný web neobejde. Dobře zvolený obrázek dokáže vzbudit emoce, vyvolat zájem a touhu uživatelů zkoumat obsah, který se za obrázkem skrývá. V internetovém světě není žádný problém obrázek získat. Je ale nutné být obezřetný, protože ne každý obrázek si hned můžete dát na svůj web.

Dnes se tedy podíváme na to, kde sehnat obrázky pro svůj web a jak přitom neporušovat zákon.

Profesionální fotograf

Pokud se věnujete oboru, ve kterém lze prostřednictvím fotografií vyzdvihnout vaše přednosti, doporučuji jako první možnost zvážit využití služeb profesionálního fotografa.

Takové hezké fotografie z prostředí kadeřnického salónu, kde budete vidět při práci, budou jistě vypadat lépe, než leckteré obrázky stažené z internetu.

Na kvalitě si dejte opravdu záležet. Fotky z mobilu nemusí být úplně to pravé. Zeptejte se nějakého šikovného fotografa ze svého okolí, jeho služby vás určitě nebudou stát majlant.

Obrázky zdarma na internetu

Jedním z míst, kde si můžete legálně stáhnout obrázky pro svůj web, je web pixabay.com.

Do vyhledávacího pole v horní části stránky jednoduše zadejte, co zrovna hledáte a před sebou hned uvidíte všechny obrázky, které odpovídají zadané frázi. Po rozkliknutí obrázku si vpravo jednoduše zkontrolujte, jestli je zdarma ke stažení pro komerční účely, vyberte požadovanou velikost a stahujte.

Na webu se zobrazují také sponzorované obrázky z fotobank. Ty jsou ale většinou na prvním řádku zvýrazněny a je na nich vodoznak. Díky tomu se dají snadno odlišit.

Obrázky přes Google

Stažení obrázku přes vyhledávač Google se může zdát jednoduché. Dávejte si ale dobrý pozor na to, jaký obrázek stahujete. Mnohdy se nemusí jednat o obrázek, který můžete použít na svůj web. A následné pokuty v řádu tisíců až desetitisíců korun nemusí být vůbec příjemné.

Když už tedy budete obrázky vyhledávat přes Google, nezapomeňte si nahoře kliknout na tlačítko Nástroje a v záložce Práva k užití zvolit možnost Povoleno opětovné použití s úpravami. Teprve teď se začnou zobrazovat obrázky, které si můžete stáhnout pro svůj web.

7 TIPŮ, ABY VÁM WEB VYDĚLÁVAL

Příručka pro podnikatele, kteří nemají web, nebo jim ten stávající nefunguje. 7 oblastí, které většina podnikatelů podceňuje, dělá je špatně nebo dokonce vůbec.

Obrázky z fotobanky

Když se nespokojíte s obrázky dostupnými zdarma a fotografa nemáte, nebo se jeho využití pro váš obor prostě nehodí, můžete využít možnosti zakoupit si obrázky v některé z mnoha fotobank. Jednou z nich je samphotostock.cz.

I v tomto případě stačí jednoduše zadat klíčová slova do vyhledávače a před vámi se hned ukáže hromada obrázků. V obrázcích uvidíte vodoznak, kterého se nijak nelekejte. Po zakoupení fotografie bude vodoznak samozřejmě odstraněn.

Cena fotografií se odvíjí podle toho, jakou velikost zrovna potřebujete. Menší jsou samozřejmě levnější.

Můžete si ale také zakoupit balíček s kreditem, za který můžete nakupovat obrázky pravidelně. Cenově pak tato varianta vyjde výhodnější než jednotlivé nákupy.

A protože se na webech často setkávám s nesmyslně velkými obrázky, které je zbytečně zpomalují, můžete se v příštím článku těšit na tipy a doporučení, jak obrázky před nahráním na web optimalizovat.

Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají.

Odebírejte novinky

Klikněte na tlačítko a vložte svůj e-mail. Jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře
  1. Barbora Jiřincová napsal:

    Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s autorskými právy v případě, že u obrázku uvedu jeho zdroj? Děkuji za odpověď.

    • Lukáš Kochrda napsal:

      Hezký den, děkuji za Váš dotaz. Hodně záleží na způsobu využití obrázku. Každopádně vždy je dobré zjistit si podmínky od autora obrázku. V dnešní době existuje spoustu fotobank (pixabay.com, pexels.com apod.), kde můžete získat obrázky zdarma i bez nutnosti uvedení zdroje. Některé obrázky to ale vyžadují. Ve fotobankách je většinou uvedena informace o nutnosti uvedení zdroje a možnosti využití (komerční, osobní apod.) uvedena.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.