Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají. Zjistěte o mně více.

2+3 pluginy, které na webu nesmí chybět

Pro redakční systém WordPress existuje ohromné množství pluginů. Nejen díky nim se stal jedním z nejoblíbenějších systémů pro tvorbu a správu webů na světě. Ať už si vzpomenete na jakoukoliv funkci, kterou byste rádi na svém webu měli, neměl by být problém najít plugin, který by ji řešil. Často se ale stává, že pluginů pro jednu funkci najdete více. A teď babo raď, který je ten nejlepší.

Protože už jsem v praxi mnoho a mnoho pluginů vyzkoušel, mohu vás dnes seznámit s těmi, které instaluji u každého webu, protože jsou prostě takovým dobrým základem.

V minulých článcích jste se dozvěděli, jak správně nastavit WordPress nebo třeba jak se ukázat jako autor na svém webu. Dnes tedy navážeme a váš web posuneme zase o kousek dál.

Aby SPAM neměl šanci

Často se na mě obracejí klienti, kteří začali na svém webu pracovat ještě před tím, než objevili Web Academy Online. Jeden z nejčastějších dotazů je:

„V komentářích mých článků se objevují nesmyslné texty a odkazy na různé pofidérní weby, co s tím?“

Ano, jedná se o spam, který se snaží tzv. roboti na internetu vkládat do komentářů webu, který není zabezpečen. Naštěstí ale existuje jednoduché řešení, díky kterému nebude mít spam šanci. Tím řešením je plugin Anti-spam.

Pro instalaci pluginu přejděte ve svém WordPressu po levé straně do sekce Pluginy, kde rovnou klikněte na tlačítko Instalace pluginů. Do vyhledávacího pole pak jednoduše napište název pluginu Anti-spam a chvíli počkejte, než WordPress vyhledá všechny pluginy pro zadané klíčové slovo.

Plugin Anti-spam, o kterém se tu bavíme, poznáte podle obrázku s červeným zavináčem. Tlačítkem Instalovat plugin nainstalujte a poté ho rovnou Aktivujte.

To je vše. Od této chvíle by se spam v komentářích u vašich článků neměl objevit.

Aby texty vypadaly lépe

Jak psát správně texty na web, to je tak trochu kapitola sama pro sebe. Je tu ale něco, co vám pomůže vyladit i stávající texty. Taky vám bije do očí, když v textu vidíte třeba předložky a spojky na konci řádku? Ano, správně by měly být na novém řádku. Není ale moc pohodlné snažit se to vyřešit ručně při psaní textu. Naštěstí to není nutné. Existuje totiž šikovný plugin Zalomení, který to udělá za vás.

Stejně jako v předchozím případě teď vyhledejte, nainstalujte a aktivujte plugin Zalomení. Až ho budete mít aktivovaný, klikněte rovnou na tlačítko Nastavení, kde jednoduše zvolíte, kdy má automaticky zalamovat texty. Osobně vždy zaškrtávám kromě dalších tři první možnosti. Ostatní nastavení pak většinou neměním, ale samozřejmě si je můžete upravit podle sebe.

Skvělé je i to, že plugin odteď bude zalamovat nejen nové texty, ale i ty, které už na webu máte.

Další doporučené pluginy

  • BackWpUp – zálohování webu a ještě k tomu automaticky? Žádný problém. S tímhle pluginem to zvládnete za pár minut nastavit a když se při automatickém zálohování něco nepovede, přijde vám e-mail, který vás hned upozorní. A mám pro vás dobrou zprávu. Protože tento plugin také často používám a oblíbil jsem si ho, příště se podíváme na to, jak ho správně nastavit.
  • Duplicate post – čas od času je potřeba vytvořit příspěvek nebo stránku s podobným obsahem. Tento plugin umožní stránky, příspěvky atd… jednoduše zkopírovat. Pak už jen upravíte obsah a je hotovo.
  • Google XML Sitemaps – až budete na webu řešit SEO, patrně narazíte na výrazy jako XML Sitemaps, robots.txt a další. A s tím si poradí právě tento plugin, který standardně stačí nainstalovat a aktivovat.

Máte nějaký jiný oblíbený plugin, který zde podle vás chybí? Podělte se s námi dole v komentářích.

Už jsem prozradil, že příště se podíváme na to, jak web automaticky zálohovat. Budu se těšit.

A pokud jste ještě nevstoupili do Web Academy Online, nyní máte možnost získat vstupenku zde >

Pomáhám podnikatelům tvořit profesionální weby, které dokonale naplňují potřeby návštěvníků a ve dne v noci prodávají.

Odebírejte novinky

Klikněte na tlačítko a vložte svůj e-mail. Jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.